Druk rachunku bez vat darmowy

 Prowadzenie własnej działalności gospodarczej bez względu na jej charakter zawsze wiąże się z koniecznością podejmowania trudnych decyzji, które wpływają na dalszy rozwój zakładanej firmy. Dotyczy to również zagadnienia rozliczania się z należnego podatku z właściwym dla danej jednostki urzędem skarbowym.

 Dość dużym zainteresowaniem w tej materii cieszy się rozwiązanie tak zwanego vatu zerowego. Wielu osobom wydaję się, że metoda ta pozwala na całkowite zniesienie obowiązku podatkowego, lecz jest to opinia błędna i niezgodna ze stanem faktycznym. Podatnik, który decyduję się na tą formę rozliczeń nadal zobowiązany jest dopłacania należnych składek, lecz robi to na odrębnych zasadach pozwalających osiągnąć mu określone zyski na tym polu. Nie każda forma działalności zezwala na wybór tej metody. Przepisy szczegółowo określają formy działalności mogące z tego rozwiązania skorzystać. Zostanie tak zwanym nie vatowcem wiąże się z pewnymi ograniczeniami, które skupiają się wokół formy rejestracji transakcji. Musi ona uwzględniać ową specyfikę i dostosowywać swoje dokumenty do jej wymogów.

Druk rachunku bez vat darmowy to możliwość, z jakiej skorzystać można w sieci. Dzięki temu pobiera się formularze dokumentu potrzebnego do wystawienia rachunku dla kontrahenta rozliczającego się na zasadach vatu zerowego, który jeśli tylko zgłosi się do danej firmy ma prawo uzyskać stosowny druk. Dlatego warto mieć pod ręką odpowiednie formularze dla takich klientów na wypadek zaistnienia takiej właśnie sytuacji. 


Data modyfikacji:2014-01-17

Od 2008 roku wspólnie z zespołem zmienia rynek usług księgowych tak jak kilka lat temu rynek usług bankowych zmienił mBank.


Zobacz jakie to proste

Wystaw fakturę w 4 kliknięciach

  • Kliknij w przycisk Nowa faktura.

  • Po wpisaniu NIP-u klienta
    dane uzupełnią się same.

  • Wpisz nazwę towaru lub usługi. Podaj wartość usługi
    i datę wystawienia. Określ rodzaj waluty.

  • Gotową fakturę możesz przesłać e-mailem lub wydrukować.


Napisali o nas

Gazeta Wyborcza Forbes Puls Biznesu


Dla kogo?

Fakturowanie inFakt jest przeznaczone dla wszystkich firm działających na terenie Polski. Z naszych usług najczęściej korzystają osoby pracujące w takich branżach jak: