Darmowe programy księgowe

Wybór odpowiedniego programu do księgowości to jedna z istotniejszych decyzji, jakie musi podjąć przedsiębiorca. Dzięki niemu właściciel firmy ma szansę zaoszczędzić wiele czasu i skupić się wyłącznie na prowadzeniu biznesu. Na jaką opcję najlepiej się zdecydować?

Księgowość dla małych firm to zwykle KPiR

Najpowszechniejsza forma prowadzenia księgowości w Polsce do Księga Przychodów i Rozchodów (KPiR). Prowadzą ją jednoosobowe działalności gospodarcze rozliczające się na zasadach ogólnych, a także część firm stosujących podatek liniowy. Jest to prosta i przejrzysta ewidencja zawierająca wszystkie zdarzenia gospodarcze w danej firmie, w tym zwłaszcza przychody i wydatki.

Każde zdarzenie gospodarcze posiada własny numer porządkowy. Ewidencja zawiera także sumy wszystkich przychodów i kosztów z danego okresu. Księga składa się z ponumerowanych 16 kolumn – jej wygląd oraz zasady prowadzenie zostały ściśle określone poprzez Rozporządzenie Ministra Finansów. Przedsiębiorca może prowadzić KPiR na kilka różnych sposobów:
 • w wersji papierowej polegającej na ręcznym wpisywaniu dokonywanych operacji gospodarczych,
 • za pomocą odpowiedniego programu instalowanego na dysku komputera,
 • w programie księgowym online.
Żadne przepisy nie narzucają przedsiębiorcy z góry konieczności wybrania jednego z wymienionych sposobów. To decyzja, która zależy jedynie od właściciela firmy.

Prowadzenie księgowości – z czym się wiąże?

Prowadzenie KPiR w wersji papierowej może przysporzyć przedsiębiorcy sporo dodatkowej pracy, a także naraża na popełnienie błędu. Chcąc zaoszczędzić czas, stres i uniknąć nieścisłości związanych z ręcznym rejestrowaniem zdarzeń gospodarczych, warto zastanowić się nad komputerowym prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów. Zakup aplikacji instalowanych na dysku często jednak wiąże się z wysokimi kosztami, a także skomplikowanym sposobem działania.

Księgowość własnej firmy można prowadzić również w programie internetowym online. Dzięki temu przedsiębiorca ma pełną świadomość dotyczącą swoich finansów oraz stały dostęp do nich. Taka usługa pozwala prowadzić księgowość na własną rękę w intuicyjnym programie online, ze wsparciem zespołu księgowych. Decydując się na takie rozwiązanie przedsiębiorca zyskuje dostęp m.in. do:
 • automatycznego wypełniania przez program danych firmowych,
 • zapisywania danych klientów,
 • zapamiętywania informacji dotyczących towarów i usług,
 • comiesięcznego drukowania Księgi Przychodów i Rozchodów.
Rozliczenia dostępne są 24h/dobę – przedsiębiorcy wystarcza do tego komputer z dostępem do Internetu.

Księgowość w inFakt.pl – prosto i wygodnie

Przedsiębiorca, któremu zależy na prostej w obsłudze, a także szybkiej i intuicyjnej usłudze online do księgowości powinien przetestować inFakt.pl. Tym sposobem masz pełną świadomość szczegółów rozliczeń Twojej firmy.

Załóż konto w inFakt.pl i sprawdź działanie Programu do Księgowości. Usługa umożliwia przedsiębiorcy:
 • proste dodawanie kosztów i wystawianie faktur w PDF,
 • automatyczne generowanie KPiR, rejestrów i deklaracji VAT oraz PIT-5,
 • sprawne wyliczanie kwot podatków,
 • możliwość sprawdzania kwot podatków i składek ZUS.
Jak przetestować Program do Księgowości? Wystarczy tylko założyć konto wypełniając poniższy formularz, a następnie uzupełnić konieczne dane. Po przejściu tych kroków możesz sprawdzić inFakt przez 30 dni zupełnie za darmo. Dołącz do grona przeszło 300 tys. przedsiębiorców, którzy zdecydowali się nam zaufać.

Autor: Wiktor Sarota

Zobacz również

Program do księgowości 2011

Zapewne każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, iż zobligowany jest do prowadzenia księgowości swojej firmy

Bezpłatny program księgowy

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw zdają sobie sprawę z tego, że prowadzenie własnej działalności wiąże się z bardzo wieloma obowiązkami, za które są odpowiedzialni

Dobry program księgowy

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dokonywaniem różnorodnych rozliczeń publicznoprawnych, do których należą m

Program księgowy online

Osoba prowadząca działalność gospodarczą może samodzielnie prowadzić księgowość, nawet jeśli nie orientuje się w kwestiach księgowych

pokaż więcej tematów

Darmowy program księgowość

Nieodłącznym elementem każdej działalności gospodarczej jest wymóg prowadzenia księgowości w celu prawidłowego wypełnienia obowiązków wobec Skarbu Państwa